وبلاگ سجاد نجفی

تجربه های وبگردی یک دانشجو

وبلاگ سجاد نجفی

تجربه های وبگردی یک دانشجو

با خودم گفتم من که هر چند وقت یه بار دنبال مطلبی در اینترنت‌ام تا کار خودمو راه بندازم، خب وقتی کارم راه افتاد و اون مطلب رو در وب پیدا کردم، توی یه وبلاگ انتشار بدم تا هم خودم آدرس اون سایتا رو در وبلاگ داشته باشم و هم به کسایی که دنبال همون چیزایی‌اند که من دنبالشون بودم{!!!} کمکی کرده باشم!

پیام های کوتاه
طبقه بندی موضوعی

۴ مطلب در مهر ۱۳۹۱ ثبت شده است

۱۹
مهر ۹۱

سلام به همه دوستان

pmviewer
امروز یکی از شرکت های فروش لپ تاپ یک ایمیل حاوی فایل اکسل 2010 یا شاید هم 2007 برایم فرستاد که لیست قیمت های لپ تاپ آن شرکت بود . اما این فایل برای رایانه من ناشناخته بود و من نمی توانستم آن را با نسخه آفیسی که در ویندوزم دارم باز کنم(office 2003) برای همین در اینترنت به دنبال نرم افزاری گشتم که بتواند این فایل را برایم باز کند و نمی خواستم به خاطر یک فایل مجموعه آفیس 2010 را بخرم و بعد با صرف کلی وقت آن را نصب کنم .
در جستجویی که داشتم به این سایت برخوردم. در این سایت دو نرم افزار رایگان ارائه شده است که یکی از آن ها فایل های اکسل از نسخه های مختلف آفیس را باز می کند . نرم افزار دوم کارش باز کردن پرونده های متنی آفیس نسخه ها مختلف است. مهمترین ویژگی که هر دوی این نرم افزار ها دارند این است که رایگان هستند.
کم حجم بودن این دو نرم افزار یکی از ویژگی های بسیار عالی در آن ها است. (هر کدام حدود 4 مگابایت)
و ویژگی دیگر این دو نرم افزار پشتیبانی از UTF-8 است بدین معنا که اگر فایل آفیس شما فارسی باشد به خوبی و درستی آن را نمایش خواهد داد.
۱۱ نظر ۱۹ مهر ۹۱ ، ۱۳:۱۴
سجاد نجفی
۱۲
مهر ۹۱

سلام

تعداد سایت های طراحی سایت رو به افزایش است و هر گونه فردی ممکن است خود را به شما طراح حرفه ای وب معرفی کند در حالی که شاید تا به حال یک قالب یا یک خط کد را هم با دست خود ننوشته باشد.

در نتیجه ممکن است سر شما کلاه نچندان کوچکی برود! پس خوب مراقب باشید!

این گونه افراد با ریپ کردن قالب سایت های دیگران ، قالب سایت آن ها را بدون کسب اجازه از مدیر آن سایت کپی می گیرند و در سایت خودشان قرار میدهد و لوگو و نشان های مربوط به سایت قبلی را هم پاک میکنند بعد قالب را به قیمت دلخواه به فروش می گذارند.

البته جالب اینجاست که تاکید زیادی دارند که این قالب را خودشان طراحی کرده اند!!! 

۰ نظر ۱۲ مهر ۹۱ ، ۱۵:۵۴
سجاد نجفی
۰۳
مهر ۹۱

سلام

تحریم جیمیل

شاید شما هم مثل من بگویید سرویس جیمیل گوگل از همه سرویس های ایمیل در اینترنت بهتر است اما همانطور که در بحث شبکه های اجتماعی در این پست خدمت شما گفتم باید سنجیده کار کرد و خوبی های یک چیز را همیشه در کنار بدی های آن دید و با هم مقایسه و جمع و تفریق کرد اگر جواب این شد که خوبی های آن بیشتر از بدی هایش شد پس آن را انتخاب میکنیم اما اگر بدی ها بیشتر شد باید آن را کنار گذاشت.

در مورد جیمیل هم همینطور است و در حال حاضر بدی های آن بیشتر شده اگر میگویید چرا من جواب شما را می دهم : در تاریخی که الان من دارم این نوشته را می نویسم دسترسی کاربران ایران به جیمیل قطع شده یعنی ایران جیمیل را تحریم کرده است که البته این کار شاید از نظر برخی از صاحب نظران تحریم خودمان هم محسوب می شود چرا که خود ما به ایمیل هایمان دسترسی نداریم! به هر حال در این شرایط دسترسی به جیمیل سخت شده(نمیگویم غیر ممکن) پس یک بدی بزرگ و پر دردسر منهای همه خوبی های جیمیل و از جهت دیگر استفاده از سرویس دهنده های ایمیل خارجی در فرم های اداری هم ممنوع شده که این هم برای برخی افراد گاها دردسر است. و این مورد مهم که تا ما ایرانی ها را تحریم نکنند پیشرفت نمیکنیم یعنی ای کسانی که از افتضاح بودن سرویس های ایمیل ایرانی رنج می برید و معترض هستید چاره کار این است که به سمت سرویس دهنده های ایمیل خارجی نروید تا سرویس های ایرانی پیشرفت کنند و امیدوارم روزی بیاید که سرویس های ایرانی در دنیای اینترنت حرفی برای گفتن داشته باشند. حال در ادامه مطلب راهی را برای انتقال از سرویس جیمیل به سرویس های ایرانی برایتان میگویم به صورتی که هر گاه ایمیلی برای جیمیل شما بییاید آن را در صندوق پست الکترونیک ایرانی خود ببینید نه در جیمیل گوگل! پس همین حالا به ادامه مطلب بروید...

۵ نظر ۰۳ مهر ۹۱ ، ۲۲:۰۷
سجاد نجفی
۰۲
مهر ۹۱

بسم الله الرحمن الرحیم

به نام خداوند بخشاینده بخشایشگر


این اولین نوشته من در وبلاگ جدیدم است. امیدوارم بتوانم در وبلاگ مطالبی بنویسم که برای شما دوستان مفید واقع شود.

آدرس وبلاگ قبلی من در قسمت پیوندها از ستون کناری وبلاگ موجود است.


۲ نظر ۰۲ مهر ۹۱ ، ۱۹:۳۷
سجاد نجفی